Yaşam

Vefat eden Best Model of Turkey Kurucu Başkanı Erkan Özerman’ın “Ben öldükten sonra beni yaksınlar” sözleri yeniden gündemde

Tasarımcı, organizatör, sanatçı yönetici, Best Model of Turkey ve Film-San Vakfı Kurucu Lideri Erkan Özerman 86 yaşında vefat etti. Özerman’ın vefatının ardından yıllar önce bir televizyon programında “Ben öldükten sonra beni yaksınlar. ” Sözleri yeniden gündem oldu.

Film-San Vakfı Kurucu Lideri Erkan Özerman, bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.

Erkan Özerman

“ÖLDÜKTEN SONRA BENİ YAKINLAR”

Özerman, geçtiğimiz yıllarda katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulunarak, ölümünün ardından cenazesinin yakılmasını istediğini belirtmişti. Ünlü organizatör yaptığı açıklamada, “Teşvikiye Camisi’nde tören yapmak istemiyorum. Törensiz uğurlayın dedim. Çünkü o törenler kokteyl salonlarına o kadar benziyor ki insanlar birbirlerine kartvizit veriyorlar.” , randevu alın, televizyona reklam verin. Ben böyle maskaralıklar istemiyorum. Yaksınlar beni! “Yakmazlarsa ne yapacaklar? Onu getirip annemin babasının mezarına koyacaklar.” ifadelerini kullandı.

ERKAN ÖZERMAN KİMDİR?

Yapımcı, organizatör, sanatçı yönetici Erkan Özerman 1938 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi ve Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi, Paris Siyaset Okulu’ndan mezun oldu. Çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği, dergi O yazardı. Ayrıca Ankara Radyosu’nda eğlence programları müdürlüğü yaptı.

Erkan Özerman

Türkiye’de eğlence sektöründe değerli gece kulüpleri ve diskoteklerin kurucusu olarak önemlidir. 1976 yılında 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Lideri, 1979 yılında Fransız – Türk Dostluk Derneği Lideri, 1989 yılında Best Model of Turkey ve Best Model of the World Kurucu Lideri ve 1989 yılında Best Model of World Kurucu Başkanıdır. 2001 yılında Sportif Salon Dansları Derneği’ne katıldı. 2017 yılında Best Model’i 22 yaşındaki yeğeni Almila Özerman’a devretti.

Kaynak: Haberler.com / Dergi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu